Zakopane piękne miasto w polskich górach

Każdy, kto chce spędzić miło, a zarazem aktywnie urlop, czy wolny weekend powinien udać się na odpoczynek do Zakopanego. Jest to niesamowicie piękne miasto w polskich górach, które na każdym kroku zachwyca swoimi widokami, jak również udogodnieniami dla przybywających turystów. Znajdujące się na głównej ulicy Zakopanego kawiarnie, karczmy i bary serwują najlepsze regionalne potrawy. W Karczmach odbywają się nocne potańcówki przy góralskiej muzyce.

Dla młodszych na Krupówkach jest kilka klimatycznych pubów i dyskotek, gdzie mogą oni do woli bawić się przy muzyce nowoczesnej. Jednak najważniejszą atrakcja Zakopanego są oczywiście góry i liczne szlaki turystyczne, gdzie każdego dnia ruszają wyprawy, by zdobywać górskie szczyty.

Na Gubałówkę można wjechać kolejką wąskotorową, natomiast na Kasprowy wierch kolejką linową,. Podróż tym środkiem transportu dostarcza niezapomnianych wrażeń. Przepiękne widoki podczas podróży na Kasprowy zapierają dech w piersiach. Można choć przez chwilę poczuć się jak w niebie. Fajnym miejscem na kupienie pamiątek z wyprawy do Zakopanego jest miejscowy targ, mieszczący się przy Gubałówce. Na straganach można dostać przenajróżniejsze rzeczy związane z Zakopanem. Można tutaj kupić tradycyjny regionalny przysmak własnej produkcji, oscypka , w różnych kształtach oraz przyrządzony na różne sposoby. Górale oferują wyroby z najprawdziwszej owczej wełny, są to często małe dzieła sztuki, gdyż górale posiadają niesamowite umiejętności manualne. Można tutaj zaopatrzyć się w ciepłe kapcie lub puszysta kamizelkę. Dla najmłodszych są piękne zabawki w kształcie typowo góralskich psów. Każdy na tym targu znajdzie coś dla siebie, a sama radość ze spacerowania jest tym ogromniejsza, ponieważ, gdzie się nie spojrzy widać niesamowite góry.