XIII Rajd Turystyczny Szlakiem Ks. Kardynała Karola Wojtyły

Trasa rajdu im. kard. Karola Wojtyły wiedzie poprzez lasy i liczne wzniesienia, z których rozciąga się malowniczy widok. To właśnie na ten szlak w tym roku po raz kolejny wyruszyło ponad 650 osób. Stryszawa noclegi zaprasza.

Najtrudniejszym etapem było dotarcie na Halę Krupową, gdzie uczestnicy rajdu doczekali się upragnionego odpoczynku. Pamiętając o tym, jak ważną modlitwą dla Papieża był „Anioł Pański”, młodzież wraz z opiekunami odmówiła ją w skupieniu. Po chwili oddechu obok schroniska, nadszedł czas na dalszą wędrówkę.

Kolejny etap rajdu prowadził przez Policę, gdzie znajduje się pomnik ofiar katastrofy lotniczej, która miała miejsce 2 kwietnia 1969 roku. Nikt z wędrujących osób nie przeszedł obok tego miejsca obojętnie. Każdy choć na chwilę zatrzymał się, by uczcić pamięć ofiar chwilą ciszy.

Choć pogoda w tym roku nie rozpieszczała, bo w połowie trasy rozpętała się burza z deszczem i gradem, to chyba każdy wrócił do domu szczęśliwy, że po raz kolejny mógł kroczyć razem ze Świętym Janem Pawłem II. Bo z takim patronem można zdobyć każdy szczyt.


Możliwość komentowania jest wyłączona.