Wypocznij w pięknej Bukowinie

Bukowina Tatrzańska jest świetną bazą wypadową do wypraw w Tatry Polskie Zachodnie, Tatry Bielskie Słowackie, na spływ Dunajca i Pieniński Park Narodowy, Babiogórski Pak Narodowy z przepiękną Babią Górą. Dodatkowo liczne rowerowe atrakcje, w kierunku przełomu Dunajca i inne ciekawe miejsca w okolicach
W okresie wakacji w Bukowinie Tatrzańskiej i Białce organizowane są róże koncerty i imprezy kulturalne.

Bukowina Tatrzańska noclegi rozkłada się szeroko na grzbietach kilku wzgórz porozdzielanych potokami. Grzbiety te, zwane w gwarze góralskiej wierchami, mają różne nazwy.

Dla łatwiejszego zorientowania się w ich układzie spójrzmy na nie przy wjeździe na Bukowinę ze szczytu wierchu, na którym zaczyna się wieś.

W miejscu tym krzyżują się drogi przez Bukowinę do wsi Białka i z Głodówki do wsi Gliczarów. Skrzyżowanie to miejscowi górale nazywają „Klinem” lub „Krzyżówką”, względnie „Rondem”. Dawniej funkcjonowały również określenia Wierch Bukowina i Krzyżowe Drogi. Droga przez Bukowinę do Białki, Czarnej Góry biegnie wzdłuż wierchu zwanego Kramarskim.

Bukowina Tatrzańska noclegi blisko basenów to doskonała baza wypadowa zimą na termy oraz :
-Tatry,
-Morskie Oko
-Termy BBiałka Tatrzańska

Obiekty noclegowe w Bukowinie  są świetną bazą wypadową dla narciarzy:

Czarna Góra
Bukowina Tatrzańska
Białka Tatrzańska
Czarna Góra -Zagóra
Jurgów

Bliskość górskich szlaków,stoków narciarskich,basenów termalnych i wielu innych atrakcji Turystycznych sprawia że warto tu przyjechać  o każdej porze roku.W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się widokowe trasy spacerowe, szlaki.

Noclegi położone  pomiędzy największymi kurortami TERMY Spa Bukowina i TERMY Spa Białka oraz atrakcjami, jakie ma do zaoferowania najciekawszy region na Podhalu.
Piękny widok na Tatry rozpościerający się z okien.
Miejscowośc oferuje wypoczynek w miłej atmosferze, z dala od miejskiego zgiełku. Wszędzie wokoło stacje narciarskie oraz dodatkowe atrakcje np. termy spa,


Możliwość komentowania jest wyłączona.