Uroczyste otwarcie nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Kielcach

28 czerwca uroczyście otwarto nową siedzibę Starostwa Powiatowego przy ul. Wrzosowej 44 w Kielce noclegi . W uroczystości oficjalnego otwarcia i poświęcenia obiektu wzięli udział marszałek województwa Adam Jarubas, Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego i radny Sejmiku Grzegorz Gałuszka.

Poświęcenia budynku kieleckiego starostwa dokonał ks. biskup Kazimierz Ryczan, ordynariusz Diecezji Kieleckiej.

Starosta powiatu kieleckiego Zdzisław Wrzałka przypomniał, że otwarcie nowej siedziby zbiega się z jubileuszem 15-lecia samorządu powiatowego.

– Od stycznia 1999 r. rozpoczęła się nasza wspólna historia – historia powiatu kieleckiego. Na mocy reformy administracyjnej kraju na mapie Polski pojawiło się 16 nowych województw oraz 308 powiatów ziemskich. Wśród nich jeden z największych w kraju – powiat kielecki. Przez 15 minionych lat nasz samorząd gościł w przyjaznych progach Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego przy alei IX wieków Kielc 3. Za tę gościnę serdecznie dziękujemy.

Zenon Janus, wicestarosta kielecki wspominał historię powstania obiektu: – Gdy w 2009 r. zapadła  decyzja o budowie nowej siedziby starostwa, myśleliśmy przede wszystkim o tym, by nasz urząd był przyjazny dla mieszkańców powiatu, by mogli oni być obsługiwani w warunkach, które odpowiadają wymogom XXI wieku. Chcemy być urzędem otwartym, w którym klient czuje się bezpiecznie, w którym szybko i bez zbędnej zwłoki może załatwić swoje sprawy – mówił Zenon Janus.

W imieniu Zarządu Województwa samorządowi powiatowemu pogratulował nowej siedziby marszałek Adam Jarubas.


Możliwość komentowania jest wyłączona.