Szlaki Turystyczne

Tatry Wysokie- ,Rysy, Orla Perć Świnica. Cechą charakterystyczną jest surowa rzeźba i dosyć duże nachylenie terenu. Zbudowane są głównie z granitoidów.

Tatry Zachodnie:- Czerwone Wierchy, Giewont, Kasprowy. Zbudowane z wapieni. O kształcie kopulastym, porośnięte trawami, podcięte urwistymi przepaściami. Znajduje się tu najbardziej rozwinięta baza noclegi Zakopane.

Tatry Bielskie- to naturalne przedłużenie Tatr Wysokich. Położone w całości na Słowacji. Znajduje się tu dużo jaskiń

Tatrzański Park Narodowy o pow. 21164 ha jest największym parkiem narodowym w Polsce. Rozpoczął działalność 1 I 1955 r. Pomysł utworzenia Parku Narodowego stał się konsekwencją ożywionego zainteresowania Tatrami, głównie przez artystów i naukowców, oraz turystów. Celem TPN jest ochrona Tatr i przyrody. Symbolem Tatrzańskiego Parku Narodowego jest kozica. Najlepszą bazą wypadową w Tatry jest Zakopane noclegi.

Zakopane noclegi, pokoje, kwatery, pensjonaty domki oskonała baza wypadowa zarówno w góry jak i na Krupówki orza do Teatru Witkacego – Aquaparku z licznymi atrakcjami wodnymi i kręgielnią na stoki narciarskie Zakopane noclegi w centrum oferuje pokoje 2 i 3, 4, oraz  osobowe z łazienkami. Do użytku gości jest ogólnodostepna lodówka i kuchenka mikrofalowa. Internet bezprzewodowy na terenie posesji. Ceny od 20 zł Zakopane w zależności od natężenia sezonu.

Noclegi nie daleko od centrum zakopanego , czyli Krupówek, skoczni, Kolejki na Kasprowy Wierch, w pobliżu kompleksu narciarskiego Nosal oraz obiektów sportowych tj. basenu, kortów tenisowych, siłowni, sauny.

Noclegi Zakopane dzięki położeniu przy głównych szlakach turystycznych stanowi doskonałą bazę wyjściową dla wycieczek na Kasprowy Wierch, Giewont oraz tatrzańskich dolin.