Rekonstrukcja bitwy w Piwnicznej

W noclegi Piwniczna Zdrój rozległ się huk wystrzałów z armat. Nikomu nic się nie stało, bo to była tylko rekonstrukcja walk z okresu II wojny światowej.

Uczestnicy uroczystego otwarcia Parku Węgielnik – Skałki – Okopy na wzgórzu Brzanówki, wznoszącym się w centrum Piwnicznej, mieli okazję obserwować zmagania wojsk polskich i niemieckich. Padły strzały i polała się krew. Na szczęście była to tylko rekonstrukcja bitwy.

W rolę żołnierzy z okresu II wojny światowej wcielili się członkowie Stowarzyszenia Miłośników Historii w Łabowej, Stowarzyszenia Pasjonatów Munduru i Pamięci oraz Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Najemnicy Bocheńscy” z Bochni.

Park Węgielnik został otwarty przez burmisrza Piwnicznej-Zdroju Edwarda Bogaczyka. Ambitny plan uatrakcyjnienia regionu był realizowany od 2007 roku. Piwniczna pozyskała na ten projekt ponad 1,6 miliona złotych dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Pozostałe pieniądze dołożyła gmina.
– Park to miejsce niezwykle atrakcyjne dla turystów. Mają możliwość zapalenia tutaj grilla czy skorzystania z urządzeń siłowych. Cały teren parku jest okolony alejkami. Jest tu również taras widokowy. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego – zachęca do spacerów po parku burmistrz Bogaczyk.

Po bitwie uczestnicy zabawy mogli posłuchać orkiestry dętej i zjeść kiełbaski. Piwniczna Zdrój noclegi zaprasza.


Możliwość komentowania jest wyłączona.