Podlasie

Podlasie oferuje ciekawy wypoczynek o każdej porze roku. Wiosną można zobaczyć budzącą się do życia przyrodę np. Bocianiej Wioski w Pentowie. To wyjątkowe chwile które warto pokazać najmłodszym. Podlasie to miejscami żywy skansen, gdzie czas zatrzymał się w miejscu, a zabudowa przypomina nam minione wieki. Najpiękniejszy w tym względzie jest obszar bądź szlak nazywany Krainą Otwartych Okiennic.

Latem niezmienną popularnością cieszą się jeziora, nad którymi warto rozbić namiot (jak np. w Starym Dworze nad Siemianówką) czy też wszelkiego rodzaju festyny i koncerty, których nie brakuje w letnie weekendy.

Zimą saneczkowe i narciarskie szaleństwa w Ośrodkach takich jak Szelment czy BOKSiR Dojlidy lub kuligi a agroturystykach. Jesienią sprawdzą się spacery po ogrodach leśnych (np. Silvarium w Poczopku, Arboretum w Kopnej Górze). Przez jego środek przepływa rzeka Narew a siedzibą władz województwa jest Białystok. Podlasie jest z pewnością atrakcyjne przez cały rok dla turystów. Którego można zrobić zdjęcia pływającym ekipom konkursowym z ciekawej perspektywy.

Mieszkańcy Podlasia przywiązani są do swojej wyjątkowej kultury i tradycji, a w celu przedstawienia jej turystom w 1994 roku z inicjatywy Działu Etnografii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku powstał Szlak Rękodzieła Ludowego. Korzystając z tego faktu organizowane są wówczas także koncerty, którym patronuje  „Studio Lato Radia Białystok”, więc atrakcji w ten dzień w Augustowie nie brakuje. W pobliskim Augustowie też znajdziemy ciekawe atrakcje, m. in. mistrzostwa w pływaniu na byle czym to cykliczna impreza organizowana w Augustowie corocznie od 1995 roku. Za miejsce przeprowadzenia konkursu wybrano Kanał Augustowski nad rzeką Nettą. Następnym przystankiem na szlaku są Łapczyn i Zamczysk, gdzie przedstawiony jest ginący zawód łyżkarza produkującego drewniane narzędzia. Warto wiedzieć, że właściciel warsztatu, Pan Baranowski, jest jedyną już na Podlasiu osobą wykonującą ten zawód.

noclegi Podlasie, Podlasie noclegi agroturystyka, Podlasie agroturystyka

Możliwość komentowania jest wyłączona.