Park dinozaurów w Szklarskiej Porębie

 

W Szklarskiej Porębie podobnie jak w innych regionach kraju powstał park dinozaurów – Dinopark.

W Dinoparku znajdują się niezwykle realistyczne rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów oryginalnej wielkości, które ustawione zostały wśród pięknych skał i wzgórz na terenie olbrzymiego lasu. Każdy z tych ogromnych prehistorycznych gadów wygląda jak żywy. Niektóre gady spokojnie obrywają liście z najwyższych gałęzi w lesie, niektóre szykują się do ataku soją zdobycz. Inne wyglądają tak realistycznie, że osoby o słabych nerwach wolą im się nie przyglądać.

W Dinoiparku w Szklarskiej Porębie można zobaczyć np. okrutnego mięsożernego drapieżcę Albertozaura – „Jaszczura z Alberty” znaleziony kilka lat temu w Kanadzie.

Kolejny Dinozaur ze Szklarskiego Dinoparku to Centrozaur – roślinożerny rogaty dinozaur o czaszce dochodzącej do ponad 1 metra długości. Jego kryza miała dwa pokryte skórą otwory zmniejszające.

Dodatkowo w parku można podziwiać wiele innych osobników, których nazwy są znane i coś mówią tylko najbardziej oddanym fascynatom historii naturalnej Ziemi.

 

Dla tych, którzy odwiedzają Szklarską Porębę w poszukiwaniu mocnych wrażeń przygotowano również tutaj kolejną atrakcję turystyczną, ale i nie tylko – Kino 5D. To jedna z najnowocześniejszych atrakcji łącząca w sobie elementy tradycyjnego kina 3D z efektami takimi jak: ruszające się i wibrujące fotele, tryskająca woda, wiejący wiatr, padający śnieg – różne odczucia działające na ine zmysły niż wzrok. Widz ma wrażenie obecności w bezpośredniej przestrzeni akcji filmu. Jest to niezapomniana forma rozrywki, edukacji oraz świetna zabawa dla każdego niezależnie od wieku – od najmłodszego do dorosłych. Kino 5D w szklarskiej Porębie dostarcza niezapomnianych przeżyć i pobudza wszystkie zmysły

Dla najmłodszych odwiedzających Dinopark przygotowano m.in. ogromną piaskownicę z umieszczonym w niej szkieletem dinozaura.

Dinopark to miejsce wspaniałej rodzinnej przygody dla dzieci, rodziców i dziadków. Dinopark to idealne połączenie edukacji, rekreacji i odpoczynku.

Dinopark to idealne miejsce na organizacje imprezy integracyjnej, wycieczki szkolnej, spotkania rodzinnego lub ze znajomymi.

Odwiedzając Szklarską Porębę koniecznie trzeba odwiedzić to niezwykłe miejsce.

 

Czynne w godzinach od 9:00 do 20:00

ul. Muzealna 7

 

noclegi Szklarska Poręba , Szklarska poręba kwatery prywatne, Szklarska poręba pensjonaty

Możliwość komentowania jest wyłączona.