Noclegi w Zakopanem

Pokoje Gościnne Zakopane usytuowane są w górnej części Zakopanego w pobliżu kompleksów narciarskich i szlaków turystycznych. Obiekt zlokalizowany jest na Bystrym, 150 m od kompleksu narciarskiego Nosal,200 metrów od wyciągów narciarskich na Kozińcu.

Noclegi Zakopane oferuje pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, 4-osobowe apartamenty oraz ogólnodostępną kuchnię z pełnym wyposażeniem.
W każdym pokoju TV,WI-FI, czajnik, sztućce, lodówka.

Zakopane noclegi w pobliżu szlaków turystycznych to popularne miejsca wyszukiwane przez turystów, dlatego warto wybrać Pokoje Gościnne Nad Bystrym, blisko obiektu znajduje się Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, w którym można skorzystać z basenu, sauny, sali gimnastycznej, z kortów tenisowych, boiska oraz toru łyżwiarskiego i tras biegowych w zimie .

Blisko Kuźnic – bazy wypadowej na szlaki turystyczne w górne Partie Tatr oraz pod Skocznię – gdzie rozpoczyna się szlak -Pod Reglami-, zimą rozgrywany jest Puchar Świata, działa szkółka narciarska na -Olimpie-.

W okolicy obiekty zabytkowe – Willa -Pod Jedlami-, Kaplica w Jaszczurówce, Galeria Sztuki -Kulczyckich-, Najstarsza Chata Góralska – muzeum

Zakopane

Zakopane to najwyżej usytuowane miasto w Polsce. Położone jest w szerokiej, dość płaskiej kotlinie, która jest częścią Rowu Podtatrzańskiego. Centralny punk Zakopanego mieści się przy Krupówkach nieopodal poczty, znajduję się na wysokości 838 m.

Skąd wzięła się nazwa Zakopane?

Pierwsza zachowana pisemna wzmianka o Zakopanem pojawia się w 1605 roku, w kronice Parafii Czarnodunajeckiej. Nazwa wywodzi się najprawdopodobniej od określenia „kopane”, oznaczającego miejsce wykarczowane w lesie dla celów gospodarczych.

Natomiast ludowe podanie głosi, że Zakopane swoją nazwę zawdzięcza od rzekomego faktu zakopania w ziemię ziaren zboża przez pasterza, szukającego miejsca nadającego się do zasiedlenia. Ponieważ siew pięknie zakiełkował, pasterz ten, którego z powodu noszenia pręgowanej cuchy nazywano gąsienicą, osiedlił się tutaj na stałe, dając początek nowej osadzie.

Niezwykle istotne dla Zakopanego było założenie w Kuźnicach huty żelaza, które największą świetność miały za czasów rodziny Homolaczów. Pierwsi wędrowcy zmierzający w Tatry nocowali w Kuźnickich hamrach.

Zakopane staje się coraz bardziej popularne, w okresie letnim goszczą tutaj osoby z elit intelektualnych, kulturalnych oraz politycznych Polski m. in. Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski, Maria Konopnicka, Helena Modrzejewska, Stanisław Witkiewicz, Ignacy J. Paderewski, Tadeusz Boy-Żeleński, Maria Skłodowska-Curie, Jan Kasprowicz, Leopold Staff

Na terenie miasta nadal można podziwiać wiele zabytków i pozostałości dawnych czasów. Zakopane cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów. Miasto ma bogatą bazę noclegową, od wysokiej klasy hoteli przez pensjonaty, motele, zajazdy ośrodki wypoczynkowe i wczasowe, schroniska po kwatery prywatne.