Narciarstwo w Krynicy

Krynica wille to region z wielkimi tradycjami sportów zimowych. Obecnie to jeden z najnowocześniejszych i największych kurortów narciarskich w Polsce z Jaworzyną Krynicką w roli głównej. Obok pasma Jaworzyny prężnie narciarsko rozwija się także Wierchomla i powstała w 2008 r. stacja narciarska „Dwie doliny”.

Doskonałym uzupełnieniem białego szaleństwa są także stacje narciarskie na Słotwinach i w Tyliczu, a dla osób, które poruszają się bez samochodów Stacja Narciarska w centrum miasta.

Stare Łazienki – dawniej zwane mineralnymi, zbudowane w latach 1863-1864 z inicjatywy prof. dr Józefa Dietla. Projektowane przez Feliksa Księżarskiego – znanego architekta krakowskiego, autora projektu Collegium Novum U. J. Łazienki są jedną z najstarszych i najbardziej charakterystycznych budowli Krynicy. W chwili powstania były jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie.

Drewniany, otynkowany budynek posiada boczne ryzality i ozdobne belwederki. Wewnątrz istnieją 72 pokoje łaziebne z 82 wannami, sześcioma kabinami borowinowymi i dwoma natryskowymi, parowymi i „falistymi”. Na piętrze znajduje się 17 pokoi niegdyś mieszkalnych – obecnie zaadoptowanych pod zakłady kosmetyczny, fryzjerski, solarium, masaże oraz laboratorium analityczne.