Międzybrodzie Bialskie

Międzybrodzie Bialskie to niezwykle atrakcyjna turystyczna miejscowość położona w województwie śląskim, nad Jeziorem Międzybrodzkim oraz nieco dalej nad Jeziorem Żywieckim. Międzybrodzie Bialskie noclegi W centrum miejscowości znajduje się punkt początkowy trzech następujących szlaków turystycznych: niebieski na Nowy Świat – 1 godz.; żółty na Magurkę Wilkowicką – 2 godz. 30 min. Oraz czerwony do Łodygowic przez Czupel – 3 godz. 30 min.

Największą atrakcją Międzybrodzia Bialskiego jest Jezioro Międzybrodzkie, które zostało utworzone sztucznie przez budowę zapory na rzece Sole. Jezioro stwarza doskonałe warunki do rodzinnego wypoczynku, powstały tu plaże i kąpieliska, są także place zabaw i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Nie brakuje też pól namiotowych, campingowych. Noclegi blisko jeziora Międzybrodzie Bialskie

Najpopularniejszy szczyt Beskidu Małego to Góra Żar, którą można podziwiać z tej miejscowości, gdzie czekają takie atrakcje jak paralotnie i szybowce, kolejka terenowa wjeżdżającą na szczyt i trasa narciarska. To wspaniałe miejsce na letni wypoczynek, czy to nad wodą czy na górskich szlakach. Wzdłuż trasy kolejki wiodącej na szczyt Góry Żar powstała trasa narciarska. Jej początek jest łagodny, dalej staje się bardziej stroma. Nawet dzieci będą mogły z niej skorzystać, gdyż istnieje tu przedszkole narciarskie. W pobliżu miejscowości także jest wiele wyciągów oraz innych atrakcji dla dzieci i dorosłych dostępnych o różnych porach roku.


Możliwość komentowania jest wyłączona.