MAXUSEM 22 DOOKOŁA ŚWIATA

W niedzielę 11 maja 2014 odbył się chrzest jachtu Maxus 22 na Mazury noclegi, wybudowanego w mazurskiej stoczni Northman z Węgorzewa… który weźmie udział w samotnym rejsie Szymona Kuczyńskiego dookoła świata! Będzie to najmniejszy polski jacht który opłynie Ziemię i jeden z najmniejszych w ogóle. 

Wyprawa składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich była budowa jachtu. Po zwodowaniu i ochrzczeniu jacht popłynął w rejs testowy na Islandię w rejsie 'Dziewczyny na pokład’, którym dowodzić będzie Dobrochna Nowak. Następnie Szymon Kuczyński weźmie udział w serii regat dla samotników (m.in. Unity Line i Polonez Cup). Jesienią 2014 r. Szymon z załogą popłynie na wyspy Kanaryjskie skąd w listopadzie wyruszy w samotny rejs dookoła świata. Trasa Maxusa 22 będzie wiodła przez Karaiby, Kanał Panamski, Pacyfik, Cieśninę Toressa, Ocean Indyjski, Przylądek Dobrej Nadziei, Atlantyk do Europy gdzie późną wiosną 2016 r. rejs zostanie zakończony.

Jacht Maxus 22 został skonstruowany przez Jacka Daszkiewicza i wybudowany w stoczni jachtowej Northman w Węgorzewie.

W niedzielne popołudnie w porcie w Gdyni odbył się uroczysty chrzest morski Maxusa. Ojcem chrzestnym jachtu został Wiktor Plitko, który jest dobrym duchem całego projektu. Zgodnie z tradycją ochrzcił Maxusa wypowiadając formułkę i nadał mu imię: Atlantic Puffin. Jacht chrzczony był piwem Kormoran przywiezionym specjalnie na tą okazję z Mazur jako symbol mazurskiego żeglarstwa. W uroczystości wzięli udział m.in. kpt. Tomasz Cichocki, przedstawiciel Prezydenta Gdyni, sponsorzy wyprawy – firmy: T&J Sails, Sun Sol, Kompas, liczna ekipa ze stoczni Northman z Krzysztofem Stępniakiem i Jackiem Daszkiewiczem na czele, oraz przedstawiciele mediów żeglarskich oraz regionalnych.


Możliwość komentowania jest wyłączona.