Kudowa-Zdrój

Jeśli planujesz noclegi w Górach Stołowych warto zatrzymać się na kilka dni w Kudowie- Zdroju.

Gdzie wybrać noclegi w Kudowie Zdrój?

Miasto każdego roku odwiedza coraz większa liczba turystów nie tylko z Polski. Noclegi w Centrum cieszą są popularnością wśród turystów. Centrum życia towarzyskiego każdego uzdrowiska toczy się w pijalni wód mineralnych pijalnia wód w Kudowie-Zdrój uchodzi za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Mieści się w dzielnicy Czermna. Już na początku XVII wieku w miejscu tym odkryte zostały źródła leczniczych wód, a w 1636 roku we wsi używane były pierwsze urządzenia kąpielowe. Tanie noclegi Kudowa Zdrój.   Muzeum Rzemiosł na szlaku ginących zawodów jest miejscem gdzie znajduje się bogata kolekcja narzędzi i wyrobów rzemieślniczych, jakie wyszły spod ręki wspomnianych majstrów. Noclegi Kudowa Zdrój to wspaniałe miejsce na wypoczynek jak i aktywne spędzanie czasu.

Co warto zobaczyć w Kudowie Zdrój?

Będąc w Kudowie koniecznie odwiedzić trzeba Kaplicę Czaszek, to miejsce pełne zadumy, tragedii i historii, które naprawdę warto poznać. Miasto zlokalizowane jest na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego. Przez Kudowę – Zdrój przebiega pięć szlaków turystycznych pozwalających odwiedzić najpiękniejsze zakątki regionu. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są obiekty Kudowa Zdrój, Ośrodek Wypoczynkowy Orionmiasto jako historyczny układ urbanistyczny, z XV-XX w.;

kościół parafialny pw. św. Katarzyny, z 1679 r., XIX w.;

cmentarz przykościelny;

kaplica ewangelicka, ob. kościół par. ewangelicki,

dzwonnica wiejska,

park zdrojowy z 2 poł. XVIII-XX w

hala spacerowa w Parku Zdrojowy.

Czy noclegi Kudowa Zdrój oferują dla turystów miejsca do aktywnego wypoczynku także zimą?
Ciekawe szlaki narciarstwa biegowego oraz wyciągi na pobliskich stokach przyciągają miłośników białego szaleństwa. Kudowa ma atmosferę eleganckiego i spokojnego kurortu – nazywano ją niegdyś nawet „przystanią arystokracji pieniądza”. Przyjezdni mają do wyboru liczne atrakcje, m.in. koncerty i przedstawienia. Okolice Kudowy oferują także ciekawe atrakcje. Miejsc takich jak Błędne Skały czy Szczeliniec Wielki leżących w Parku Narodowym Gór Stołowych próżno szukać gdzie indziej w Polsce.