Kościelisko

Kościelisko leży w województwie małopolskim w gminie o tej samej nazwie. Na stałe mieszka w nim około 8 000 mieszkańców.. Kościelisko noclegi  stanowi doskonałą bazę wypadową w góry ze względu na bliskość Tatrzańskiego Parku Narodowego. Kościelisko znajduje się w Rowie Kościeliskim i na południowych stokach Pogórza Gubałowskiego.  Jest to duża wieś o charakterze miejscowości wypoczynkowej, składająca się z 21 osiedli.

Noclegi w Kościelisku jdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Bliski, dogodny dojazd do stoków narciarskich Szymoszkowa, Witów – Ski, stok narciarski oraz baseny termalne na Słowacji – Meander Park Oravice, kąpielisko termalne przy Hotelu Kasprowy w Zakopanem , Aquapark Zakopane .

Można wybrać się na wiele niezwykłych i ciekawych wycieczek w Tatry. W Kościelisku mamy wiele szlaków turystycznych do wyboru na przykład Nędzówki trasa na Przysłop Miętusi i dalej np. na Czerwone Wierchy, w Kirach rozpoczyna się szlak bardzo malowniczą Doliną Kościeliską, z  niesamowicie ciekawych miejsc takich jak Jaskinia Mroźna, Jaskinia Mylna, Jaskinia Raptawicka, Wąwóz Kraków ze Smoczą Jamą, Hala Stoły, Smreczyński Staw.

Kościelisko noclegi z wyżywieniem  z tradycyjną kuchnią polską. W miłej, rodzinnej atmosferze,przy kominku, można wypić grzańca, rozsmakować się w kwaśnicy, smażonych oscypkach, kaszance i karkówce z grila oraz innych tradycyjnych potrawach góralskich.

Na terenie Kościeliska znajduje się wiele ciekawych zabytków. Między innymi piękne wiekowe góralskie chaty,  drewniany Kościół pod wezwaniem św. Kazimierza Królewicza wybudowany w 1914 roku. Dom Ludowy Związku Podhalan w którym mieści się również Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej w Kościelisku. Są w nim organizowane różne imprezy kulturalne oraz występy zespołów ludowych.

Kościelisko pensjonaty, wille, pokoje gościnne położony jest w prestiżowym miejscu, na południowym zboczu Gubałówki. Bliskie sąsiedztwo Polany Szymoszkowej pozwala na korzystanie z najnowoczesniejszej bazy narciarskiej, kąpieliska geotermalnego, karczm i wielu innych atrakcji.

Kościelisko tanie noclegi  turystom bardzo atrakcyjną ofertę wypoczynkową. W samym Kościelisku działa jeden wyciąg narciarsk, ale w sąsiednich miejscowościach jest ich szeroki wybór. Ponadto na terenie gminy znajdują się specjalnie przygotowane i utrzymywane w sezonie trasy narciarstwa biegowego. Można też wybrać się na wycieczkę psim zaprzęgiem.

Idealne położenie umożliwiające wspaniałe spacery, wycieczki górskie i uprawianie narciarstwa.

Sosna Kościelisko

Noclegi Kościelisko pokoje, wille, ośrodki wypoczynkowe, domki, kwatery
34-511 Kościelisko

Kościelisko apartamenty to Luksusowe pokoje z przepięknym widokiem na całą panoramę Tatr, na wprost najsłynniejszej góry w Polsce.

Obiekty zlokalizowane w Kościelisku – wsi położonej ok 200m. wyżej niż Zakopane, najbliżej i najlepiej względem pasma górskiego

Kościelisko Od Krupówek dzieli odległośćok kilku kilometrów W najbliższym sąsiedztwie znajdują się 3 karczmy regionalne, chociaż wyżywienie które serwujemy jest tak smaczne, ze do karczmy zajrzysz jedynie z ciekawości.

Do dyspozycji naszych, miłych gości piękny ogród, z którego rozpościera się niczym nieprzesłonięty widok na Giewont i Tatry.