Kolejny udany Tour de Pologne

Rafał Majka z grupy Tinkoff Saxo zwyciężył w 71. Tour de Pologne UCI World Tour. Ostatni etap, jazdę indywidualną na czas w Krakowie wygrał Belg Kristof Vandewalle. Polski kolarz był trzynasty i to wystarczyło do triumfu w klasyfikacji generalnej. Był to jeden z lepszych organizacyjnie przeprowadzonych wyścigów w ostatnich latach.

W ramach tego Touru w dniu 8 sierpnia zorganizowano Tour de Pologne dla Amatorów. Znakomita frekwencja, wspaniała walka na trasie i wielkie emocje na mecie – tak ścigało się ponad 1400 osób na jednej z najtrudniejszych tras w Polsce z podjazdami w Zębie i Gliczarowie.

Mieliśmy tam także nasze bardzo dobre akcenty – startowali: Roman I Bartek Kołodziejczyk oraz Mateusz Harmatowski. Doskonałym wynikiem popisał się Bartek, który trudną trasę pokonał w czasie 58:45 ustępując tylko 2 minuty zwycięzcy Andrzejowi Kaiserowi. Romanowi pokonanie dystansu zajęło 1:04:17, natomiast Mateusz Harmatowski trasę pokonał w czasie 1:12:59. Scenografia tej trasy, wspaniałe widoki na Tatry, całe rzesze kibiców – jednym słowem można powiedzieć, że jest to najlepszy wyścig kolarski w Polsce na Amatorów organizowany przez Czesława Langa. Szklarska Poręba noclegi zaprasza.