Kluszkowce noclegi w Pieninach

Popularną pienińską miejscowością są Kluszkowce noclegi. Znajduje się tu świetna baza noclegowa, wiele obiektów turystycznych funkcjonuje przez cały rok oferując noclegi z wyżwieniem Kluszkowce. Rodzinne wypady są doskonałą okazją do poznania miejscowości, tutejszej kultury i obrzędów. Bliskość jeziora Czorsztyńskiego, piaszczystej plaży z wypożyczalnią sprzętu wodnego to doskonałe miejsce na rodzinny wypoczynek. W ostatnim czasie oddano do dyspozycji miłośników dwóch kółek ścieżkę rowerową wokół jeziora Czorsztyńskiego.

Na jazdę różnymi wariantami pierwszej części trasy pozwalają połączenia ze Szlakiem wokół Tatr i nowo wybudowana droga rowerowa nad Jeziorem Czorsztyńskim. W drugiej części tuż za Pienińskim Przełomem Dunajca wybudowano kilkadziesiąt kilometrów nowych dróg rowerowych, oraz dwa rowerowe mosty.

Co warto zwiedzieć będąc W Kluszkowcach?

Kluszkowce to ciekawe miejsce na mapie Polski. Miejscowość stanowi doskonałą bazę wypadową w Tatry, Gorce i oczywiście Pieniny. Będąc w Kluszkowcach warto zdobyć Trzy Korony czy Sokolice. Ciekawym sposobem na spędzenie czasu jest wycieczka na zamek w Niedzicy i Czorsztynie, to budowle z piękną historią. Oprócz pieszych wędrówek, tras rowerowych czeka na nas piękne jezioro Czorsztyńskie, spływ Dunajcem oraz miejsca do uprawiania narciarstwa biegowego czy zjazdowego na profesjonalnie przygotowanych stokach. Wspomniany już spływ Dunajcem najlepiej rozpocząć jesienią, kręta rzeka ukazuje piękne zbocza i szczyty w jesiennych barwach, co nie jedną osobę wprawi w zachwyt.

Zimą Kluszkowce domki noclegi to doskonałe miejsce na spędzenie ferii. Świetnie rozbudowana stacja narciarska i ciekawe trasy biegowe pozwolą aktywnie spędzić czas a osoby które będą chciały nauczyć się jeździć na nartach czy desce snowboardowej będą miały okazje dzięki instruktorom. Kolejną atrakcją jest tor saneczkowy, który rozciąga się na długość 1 km. Dla strudzonych wędrowców, po trudach wyprawy na Trzy korony, można chwilę odpocząć i poopalać się na trawiastej plaży w Kluszkowcach, skorzystać ze sportów wodnych: wypożyczyć rower wodny lub kajak.  Trasy rowerowe latem i zimą narciarskie, ścieżka edukacyjna poprowadzona w starych kamieniołomach, anomalie magnetyczne, ciekawa legenda o Smoku Gorczańskim i wspaniałe widoki ze szczytu – takie atrakcje czekają na odwiedzających górę Wdżar