Giżycko jaki nocleg wybrać, co zwiedzić?

Giżycko jest mazurskim miastem położonym pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin, nazywane również stolicą żeglarstwa w Polsce. Warto zobaczyć Wieże Ciśnień  zwaną również Wodną Wieżą, wybudowana w 1900 r., zaopatrywała  Giżycko w bieżącą wodę, aż  do roku 1997. Znajduje się na wzgórzu przy skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej i Wodociągowej.  W całości zbudowana  z czerwonej nie otynkowanej cegły, w stylu neogotyckim, z ciekawymi sklepieniami zewnętrznymi wokół jej korony. most obrotowy na Kanale Łuczańskim.

Zachęcamy do wynajęcia noclegi w Giżycku spacerem do centrum, portu, plaży. W okolicy liczne restauracje, kawiarnie, puby, dyskoteki, kręgielnie, sezon letni przynosi moc atrakcji, imprezy, pokaz lotniczy mazury. Na plaży miejskiej strzeżone kąpielisko, rejsy statkami żeglugi mazurskiej. W okolicy kryty basen, lodowisko wieża z tarasem widokowym.

Pojeździmy tu na quadach, skuterach czy nartach wodnych, wsiądziemy na konia, spróbujemy nurkowania. Doświadczeni żeglarze wypożyczą łódź czy jacht, a początkujący mogą wybrać się na zorganizowane rejsy. Dla wielbicieli plażowania czekają strzeżone kąpieliska. Na koniec dnia można udać na wycieczkę rowerową lub spacer szerokim molo. W mieście odbywają się liczne imprezy, wśród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Do najbardziej znanych należy Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej Szanty w Giżycku. Pod koniec maja organizowane są imprezy związane z obchodami Dni Giżycka. Miasteczko nie bez powodu nazywane jest stolicą żeglarstwa w Polsce. Jest jednym z głównych portów na szlaku wielkich jezior mazurskich.

Giżycko noclegi nad jeziorem Niegocin jest to piękne, turystyczne miasto położone jest między 2 jeziorami: Mamry oraz Niegocin. Miasto nazywane jest stolicą żeglarstwa w Polsce. Jest jednym z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich a także jednym z ważniejszych polskich Ośrodków Turystycznych jak również wypoczynkowych.

W Giżycku można zobaczyć:

-Most obrotowy na Kanale Łuczańskim;
-Kościół Ewangelicki z 1827r.;
-Schronisko młodzieżowe w dawnym budynku koszarowym; Twierdzę Boyen z XIX w.;
-Wieżę ciśnień z przełomu XIX i XX wieku;
-Trasy turystyczne;  ;
-Zamek Krzyżacki z XIV w.
-Kościół parafialny św. Brunona z lat 30-tych XX w. i wiele innych ciekawych rzeczy.

Mazury zdecydowanie można zaliczyć do jednych z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Giżycko noclegijest największym miastem regionu, dobrym miejscem na urlop i doskonałym miejscem wypadowym na okoliczne atrakcje. Główną atrakcją turystyczno – historyczną jest Twierdza Boyen. Giżycko jest idealnym miejscem dla wielbicieli wody i aktywnego wypoczynku. Pojeździmy tu na quadach, skuterach czy nartach wodnych, wsiądziemy na konia, spróbujemy nurkowania. Dla rowerzystów jest piękna trasa wokół jeziora Niegocin to spore wyzwanie dla miłośników dwóch kółek. Liczy ok. 36 kilometrów, można to oczywiście przejechać w jeden dzień, ale można też zaplanować wycieczkę dwudniową, nocując w którejś z miejscowości na trasie.