Gdynia

Gdynia to miasto letniskowe w północnej części Polski w województwie pomorskim, położone na Pobrzeżu Gdańskim i Pojezierzu Wschodniopomorskim nad Morzem Bałtyckim. Wraz z Gdańskiem i Sopotem wchodzi w skład Trójmiasta. Prawa miejskie posiada od 1926 r.

Gdynia jest ważnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym oraz popularnym kurortem nadmorskim, do którego ściągają turyści z całego świata. Żeglarska stolica Polski oferuje wiele atrakcji, takich jak największa w kraju marina ze wspaniałymi jachtami i żaglowcami Dar Pomorza i Dar Młodzieży, bojowa jednostka pływająca ORP Błyskawica i wiele innych. Odbywa się tu Open’er Festival, podczas którego można posłuchać największych gwiazd światowej muzyki oraz Festiwal Polskich Filmów Fabularnych.

Spragnieni wypoczynku ciągną na plażę. Tutejsza plaża jest szeroka, czysta, piaszczysta z łagodnym zejściem do morza i wodą cieplejszą niż w innych kąpieliskach trójmiejskich. Jednym słowem: doskonała. Obiekt jest strzeżony i posiada takie udogodnienia jak plac zabaw dla dzieci, boiska do siatkówki plażowej, a także prysznic, przebieralnie i toalety. Na plaży organizowanych jest wiele imprez.

W centrum miasta wznosi się wzgórze Kamienna Góra, z którego rozciąga się przepiękny widok na port i Skwer Kościuszki. Na szczyt wzgórza można wejść po schodach lub wjechać darmową kolejką. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem dzieci i osób starszych.

Najpopularniejszym miejscem w Gdyni jest Skwer Kościuszki i jego przedłużenie Molo Południowe. To gwarny deptak pełen restauracji, kafejek i straganów, na którym można miło spędzić czas. Ciekawą atrakcją jest również Oceanarium, w którym zobaczymy ryby i inne stworzenia zamieszkujące morskie głębiny. Wizyta w nim zapewni rozrywkę nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Pasjonatów militariów zainteresuje z pewnością wyróżniające się na Bulwarze Nadmorskim Muzeum Marynarki Wojennej. Bogaty zbiór eksponatów obejmuje sprzęt bojowy używany od wieku XVII do czasów współczesnych. Zobaczymy tu torpedy, miny wodne, działa przeciwlotnicze, kolekcje statków oraz samolotów i śmigłowców lotnictwa Marynarki Wojennej.

noclegi w Gdyni

Możliwość komentowania jest wyłączona.