Ełk

Ełk noclegi jest to miasto w północno-wschodniej Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim. Największe i najludniejsze miasto na Mazurach oraz główny ośrodek przemysłowy i kulturalny w regionie. Do 31 maja 1975 i od 1 stycznia 1999 siedziba władz powiatu ełckiego, a od 1992 siedziba rzymskokatolickiej diecezji ełckiej.Ełk noclegi nad jeziorem to cudowne miasto w województwie warmińsko-mazurskim, a przy tym największy ośrodek na Mazurach, mieszczący się na skrzyżowaniu tras nr 65 i 16, sąsiadując z Mikołajkami i Augustowem. Ełk noclegi centrum przez wiele lat należał do Prus Książęcych, w naszym kraju jest dopiero od 1945 roku. Początki miasta zaś sięgają XIV wieku i wiążą się z zamkiem krzyżackim. Ale obecnie to nie historia gra w Ełku pierwsze skrzypce, miasto w ostatnich latach wyjątkowo wypiękniało, odnowiono wiele fragmentów, wyjątkowo nad Jeziorem Ełckim wraz z Promenadą, co istotnie uatrakcyjniło miasto.
Pojezierze Ełckie to obszar położony w północno-wschodniej części naszego kraju wschodnia część Pojezierza Mazurskiego. W większej części jest to silnie pagórkowatą wyżyna porośniętą gęstymi komplekasmi leśnymi czyli Puszczą Borecką z licznymi jeziorami i rzekami.Pojezierze Ełckie to mazurska kraina z lasami o wielu polanach i ciemnych zagajnikach, z czystymi jeziorami, przejrzystymi rzekami oraz wartkimi strumykami. Jest to cudowne miejsce do wypoczynku dla tych, którzy szukają aktywności fizycznej na szlakach rowerowych, wodnych czy pieszych, ale także dla tych, którzy szukają spokoju dziewiczych, nieskażonych cywilizacją krajobrazów.
Centrum tej ziemi jest miasto Ełk kapitalnie położone nad Jeziorem Ełckim i rzeką Ełk. Wizytówkami miasta są bocian pojawiający się w tych okolicach tak licznie, jak nigdzie indziej oraz lilia wodna, nawiązująca bezpośrednio do nazwy miasta, która w dialekcie Jaćwingów oznaczała właśnie tę roślinę.Na wyspie na Jeziorze Ełckim mieszczą się ruiny zamku krzyżackiego, który niegdyś ze stałym lądem połączony był mostem zwodzonym. W okresie XIX wieku postawiono tu groblę, a na początku XX wieku utworzono murowany most. Dziś most jest jedną z atrakcji turystycznych w mieście szczególnie w nocy. W 2009 roku most został Wyposażony w sztuczne oświetlenie. Oświetlone zostało zamontowane na łuki, filary, krawędzie chodników oraz barierek, a także kolumny mostu . Wyposażono je także tzw. błądzące płomyczki, imitacje oświetlenia gazowego.