Dobrocka Dolina – Sandomierz

Serdecznie zapraszamy do spędzania wolnych dni w Sandomierzu.

Ośrodek Dobrocka Dolina do dyspozycji swoich Gości przeznacza:

  • 2-dwupoziomowe domki z desek z 5 miejscami noclegowymi  (każdy), wyposażone w łazienkę z kabiną prysznicową i podgrzewana podłogą. Aneks kuchenny z lodówką, kuchenka elektryczną i czajnikiem bezprzewodowym. Z tarasów i okien roztacza się widok na przepiękny krajobraz.
  • Doskonałą na wszelkie okazje altanę z salą kominkową mieszczącą się na wyspie w sąsiedztwie domków.
  • Jadalnię z salą telewizyjną
  • Miejsce na rozbicie namiotów
  • Parking przystosowany na 4 auta
  • Teren ogrodzony i oświetlony

Sandomierz, to malownicze miasto położone nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach (stąd nazywane jest czasem „małym Rzymem”).

Spacerując uliczkami Sandomierza na starym mieście, czy to w dzień, czy wieczorem, na pewno rzuci nam się w oczy ratusz. Codziennie o godz. 12:00 rozbrzmiewa z niego hejnał sandomierski. Ratusz zbudowany został na planie kwadratu z ośmioboczną wieżą, na której znajduje się zegar słoneczny.

Koniecznie powinniśmy także udać się na Bramę Opatowską, skąd ujrzymy przepiękną panoramę Sandomierza. Widok jaki ukazuje się naszym oczom wręcz zapiera dech w piersiach.Bardzo ciekawym miejscem jest wąwóz Świętej Królowej Jadwigi. Według legendy miejsce to było często odwiedzane przez królową, dlatego też został on nazwany jej imieniem. Zdecydowanie odradzam spacerów w wąwozie podczas opadów deszczu, bo szlak zamienia się wówczas w potok.

Dużą popularnością cieszą się także Góry Pieprzowe przez które przechodzi czerwony szlak turystyczny. Wysokość bezwzględna sięga niespełna 200 m n.p.m., jednak wyznaczony tu rezerwat przyrody zachęca do pieszych wędrówek.

Sandomierz jest atrakcyjny zarówno latem jak i zimą. W sezonie wakacyjnym ściąga turystów zakochanych w urokliwych uliczkach, natomiast w mroźne dni można udać się do sandomierskiego parku Piszczele, w którym znajduje się wyciąg narciarski. Zarówno latem jak i zimą można wybrać się na krytą pływalnię z kompleksem basenowym, kręgielnią, sauną i siłownią oraz udać się w rejs statkiem po Wiśle.