Darłowo

Darłowow to piękne plaże W granicach Darłowa znajduje się 5 km plaż będących latem kąpieliskami morskimi, dzieląc plażę na wschodnią i zachodnią. Darłowo noclegi nad morzem to miejsce doskonałe do kąpieli morskich, plaże osłonięte są przez kamienny falochron wyspowy, przez co przy plaży tworzą się  „laguny”. Woda tutaj szybko się nagrzewa Stwarza to idealne warunki dla zabaw dzieci w wodzie,

Darłowow noclegi
76-100 Darłowo
Zapraszamy do odwiedzenia Darłowa. Noclegi Darłowo to urocze miasteczko nad Bałtykiem z wieloma zabytkami, jedyne takie między Szczecinem a Gdańskiem.  Czyste plaże i park wodny z wodą morską dają możliwość przyjemnego wypoczynku,  spędzenia czasu.
Jedną z wielu atrakcji jest wędkarstwo morskie oraz rejsy statkiem na wyspę Bornholm.
Darłowow oferuje noclegi w pensjonatach willach, pokojach, apartamentach z:
  • z pokoi, 
  • kuchni, 
  • łazienki i przedpokoju. 
Oferta skierowana jest do osób ceniących sobie spokojny wypoczynk w dobrych warunkach, co zapewnia wyposażenie i lokalizacja naszego obiektu.

 Szlaki turystyczne w Darłowie

Koszaliński Szlak Nadmorski (102 km).prowadzi wzdłuż Bałtyku przez nadmorskie kąpieliska od Dźwirzyna do Wicia

Szlak Zabytków Średniowiecza (czarny) długość 104 km. Polecany szczególnie dla rowerzystów i turystów zmotoryzowanych. Przebiega przez: Darłowo, Dąbki, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Boleszewo, Krupy, Stary Jarosław, Kowalewice, Barzowice, Cisowo, Dąbki.

Szlak Wiatraków (zielony) długość 13 km. Rozpoczyna się w Darłowie z Zamku Książąt Pomorskich, biegnie przez Cisowo, wzdłuż południowego brzegu jeziora Kopań. Kończy się w miejscowości Wicie, łącząc się z czerwonym Szlakiem Nadmorskim.
Szlak Rezerwatów (niebieski) długość 71,5 km. Rozpoczyna się w Darłówku kończy w Polanowie.  

. Atrakcje dla dzieci

 

Aquapark Balticlandia

Aquapark znajdujący się tuż przy plaży na terenie Ośrodka Wczasowego Jantar w Darłówku. Mnóstwo atrakcji dla dużych i małych, sprawia, że Balticlandia to doskonały sposób na aktywny wypoczynek i relaks dla całej rodziny.

 

Park Linowy „Nad Bałtykiem”

Jest to sposób na aktywną formę rozrywki, która trafia do odbiorców w różnym wieku. Ze względu na różne trudności tras (treningowa, dziecięca oraz trasy o średnim i wyczynowym stopniu trudności), każdy może się tu zmierzyć kondycyjnie i wyczynowo. Park Linowy znajduje się przy Alei Parkowej w Darłówku Zachodnim.

 

Lunapark Krasnal

Wesołe miasteczko znajdujące się tuż przy kanale portowym obok mostu w Darłówku Wschodnim. Oferuje szereg atrakcji i zabaw nie tylko dzieciom. To miejsce gdzie bawią się całe rodziny.

Atrakcje okolic Darłowa

Leonardia – inteligentna rozrywka

Park odpoczynku i dobrej zabawy znajduje się w poddarłowskiej wsi Krupy, znajduje się około stu gier jedno i wieloosobowych.

Uzdrowisko  nad brzegiem Bałtyku i Jeziora Bukowo. Dobre miejsce dla spragnionych relaksu,  pragnących zregenerować swe siły. Niedaleko Dąbek znajduje się Bobolin – wieś turystyczna z piękną, piaszczystą i szeroką plażą.

Mini ZOO Wicie polecamy rodzinom z małymi dziećmi, a w nim ponad 50 gatunków zwierząt, ptactwo ozdobne, papugi, świnki wietnamskie itp.

Jarosławiec – Muzeum Bursztynu położona jest na szlaku czerwonym. Warty uwagi Turysty jest zewnętrzny Park Wodny Panorama Morska,

Swołowo – Stolica Krainy w Kratę.  Latem odbywają się liczne imprezy plenerowe i festyny tematyczne.

Dolina Charlotty – Magiczna Dolina to ważny punkt na mapie turystycznej Środkowego Pomorza. Oddalona o trzy kwadranse drogi od Darłowa jest ważnym punktem kulturalno – rekreacyjnym

Słowiński Park Narodowy – Światowy Rezerwat Biosfer, parków narodowych w Polsce. Utworzony w 1967 roku. Został włączony przez UNESCO do sieci Światowych Rezerwatów Biosfery. Charakterystycznymi elementami są przymorskie jeziora, bagna, torfowiska i lasy, a przede wszystkim wydmowy pas mierzei z ruchomymi wydmami.

Słupsk – stała wystawa prac S. I. Witkiewicza blisko od Darłowa jest ważnym centrum gospodarczym, kulturowym i naukowym Pomorza Środkowego. Darłowo ze Słupskiem powiązane jest od wieków historią, kulturą i tradycją.

 Fort Marian To tu od wielu lat miłośnik militariów, organizator darłowskich zlotów – Marian Laskowski – kolekcjonuje sprowadzony z różnych stron świata sprzęt militarny.