Ustka

Ustka to małe, nadmorskie kąpielisko na środkowym wybrzeżu o niepowtarzalnych warunkach krajobrazowych. Wybierając Ustkę spośród, wybieracie bezpośredni kontakt z przyrodą i niezapomniane wrażenia. Pierwszy port, którego mola i pomosty były zbudowane z drewnianych skrzyń wypełnionych kamieniami, istniał w Ustce co najmniej od połowy XIV wieku.  Obecny wygląd portu to efekt wielkiej inwestycji w latach 1899-1903. Dzięki modernizacji, przed I wojną światową Ustka stała się największym portem handlowym między Gdańskiem i Szczecinem. Jej światło widać na morzu z odległości prawie 30 kilometrów. . Pierwsza latarnia z prawdziwego zdarzenia zabłysła w Ustce w 1871 roku. Aparaturę świetlną wciągano wówczas na maszt stacji pilotów.

W 1892 roku powstała istniejąca do dziś budowla z czerwonej cegły z ośmiokątną wieżą.  Nadmorski park spacerowy powstał w 1875 roku. Wówczas posadzono tu pierwsze ozdobne drzewa. Atrakcją były bale z udziałem umundurowanych galowo oficerów cesarskiej marynarki wojennej z okrętów ćwiczących co roku nieopodal Ustki. Jednym z miłośników spacerów wzdłuż usteckiej plaży wschodniej był książę Otto von Bismarck.

76-270 Ustka
woj. pomorskie

Serdecznie zapraszamy do kompleksu ośrodków wypoczynkowych  w Ustce. Stanowi to idealny wybór dla osób szukających wypoczynku i relaksu w centrum tętniącego życiem miasta.
Noclegi w pensjonatach, willach, apartamentach, domkach, hotelach położone są w bezpiecznej dzielnicy i oferują wspaniałe widoki na nabrzeże.
Ośrodki znajdują się w okolicy lokali gastronomicznych, rozrywkowych oraz wielu głównych atrakcji turystycznych.
Oferujemy najwyższej klasy usługi, piękny i nastrojowy klimat wewnątrz oraz na zewnątrz, dogodną lokalizację przy plaży, tym samym wspaniały pobyt. Tworzymy wyjątkowe doświadczenie zmysłowe dla swoich gości.
Niezależnie czy udają się Państwo na romantyczną przerwę, wypad z przyjaciółmi czy też podróż służbową doskonałe udogodnienia , stylowe , nastrojowe otoczenie oraz energiczny ton Ustki zagwarantują niezapomniane doznania z pobytu w „Czarodziejkach”.
Oryginalny design i dominująca nuta intymności oraz ciepła niewątpliwie pozwoli na chwilę przyjemności.