Czarny Dunajec

Piękna osada położona na Podhalu, miejsce ciekawych zdarzeń tektonicznych, a także astronomicznych. Poza wszystkim niezwykła osada, z pięknymi widokami, otoczona górami. Położona nad  jedną z rzek Podhala. Pomimo opisu, pewnie niewielu odgadnie, że chodzi o Czarny Dunajec. Dziewicza przyroda i niezmienione przez ruch turystyczny oblicze Czarnego Dunajca przyciągną z pewnością spragnionych prawdziwych gór turystów. Tu nie grożą nam, jak w Zakopanem tłumy sprzedawców, czyhających na nasze portfele. Raczej przyzwyczajeni do górskich kurortów możemy się przez chwilę poczuć rozczarowani, zwyczajnością Czarnego Dunajca.

Jednak taki stan trwa tylko krótką chwilę. Jakże miło, przecież pójść na spacer i zamiast „ciupag made in China”, zajrzeć do prawdziwej góralskiej chaty, a w zasadzie dworku. W Czarnym Dunajcu i okolicach zachowały się bowiem nieliczne, ale jednak przykłady tej oryginalnej architektury.

Czarnodunajecki dworek to murowana budowla parterowa, posiadająca ganek, wspierany okrągłymi filarami. Do tego Czarny Dunajec od niedawna postawił także na turystykę, więc na pewno znajdziemy tam wygodną kwaterę .wynajęcie miejsca w willi , posiadającej wszelkie udogodnienia to koszt 40 złotych od osoby. Niedrogie noclegi i wyżywienie sprawią, że  chętnie będziemy wracać do tego raju gór prawdziwych. A kiedy zapragniemy atmosfery kurortu i straganiarzy na każdym rogu, to nikt nie zabroni nam wyjazdu do Zakopanego lub innego, większego podhalańskiego miasta. Nowy Targ zapewni nam wrażenia, których niejeden zakupoholik na próżno będzie szukał w galeriach handlowych. Bo prawdziwe zakupy i prawdziwe targowanie znajdziemy tylko na Jarmarku Podhalańskim.

 

 

 

 

 

 

 

tanie noclegi zakopane 20 zł, Kwatery czarny dunajec, zakopane pensjonaty, agroturystyka czarny dunajec

Możliwość komentowania jest wyłączona.