Bieszczady – atrakcje

BIESZCZADZKA CIUCHCIA –w  Majdanu k/Cisnej znajduje się główna stacja Bieszczadzkiej Kolei Wąskotorowej, wąskotorowa kolejka górska w Bieszczadach to niezwykły zabytek techniki.

Ciuchcia, kursująca od ponad 100 lat, oferuje przejażdżkę w otoczeniu dzikiej przyrody. Można podziwiać z okien małych wagoników jeden z najpiękniejszych krajobrazów w Polsce: rozległe połoniny,  bieszczadzkie zwierzęta. Na życzenie turystów kolejka zatrzymuje się w dowolnym miejscu trasy, może być zorganizowany napad na kolejkę sześciu konnych bandytów Bandy Krzycha.

CENTRUM KULTURY EKUMENICZNEJ w Myczkowcach – 200 miniatur drewnianych cerkwi greckokatolickich, prawosławnych oraz kościołów rzymskokatolickich z terenu południowo-wschodniej Polski, Słowacji oraz Ukrainy. Miniatury wykonano w skali 1:25. Atrakcją jest jeden z największych w Polsce ogród biblijny. Dla turystów przybywających w to miejsce stworzono też niewielkich rozmiarów ZOO

Bieszczady noclegi oraz noclegi bieszczady

CERKIEW w Górzance – drewniana świątynia w Górzance, w świątyni znajduje sie  płaskorzeźbiony w drewnie ikonostas z około 1756 roku.

DEGUSTACJE WINA w BIESZCZADACH i na Podkarpaciu –  na Podkarpaciu są piękne i profesjonalne winnice. Liczba gospodarstw posiadających swoje winnice z roku na rok wzrasta. Podkarpackie wina uchodzą za najsmaczniejsze w Polsce. Wysoka jakość  potwierdzona została na międzynarodowych konkursach winiarskich i na najważniejszej imprezie winiarskiej w Polsce – Konwencie Polskich Winiarzy.

Zapraszamy do zwiedzenia Solina noclegi


Możliwość komentowania jest wyłączona.