Białka Tatrzaska

Wpierwszy weekend sierpnia, Białka Tatrzańska na 2dni stanie się najbarwniejszym punktem na mapie Podhala. U stóp Kotelnicy odbywać się będzie XXII Festyn Białczański. Organizatorzy zaprosili na białczańską scenę największe polskie gwiazdy!

Festyn Białczański już na stałe wpisał się do kalendarza największych wakacyjnych wydarzeń cyklicznych. W dniach 4 do 5 sierpnia 2018  22. edycja tej wyjątkowej imprezy, łączącej w sobie dawne tradycje góralskie z występami  największych gwiazd. Festyn w Białce Tatrzańskiej odbędzie się w tym roku już po raz 22. Widowisko cieszy się olbrzymią popularnością mieszkańców, ale także turystów

Impreza rozpocznie się 4 sierpnia u brzegów rzeki Białka, gdzie odbędzie się rywalizacja w V Pucharze Białki w Wędkarstwie Muchowym. Dalej zmagania przeniosą się już na teren O.N. Kotelnica. Przyjezdni goście, którzy ubiegać się będą o ten zacny tytuł będą musieli stawić czoła wymagającym konkurencjom zwanym Harnasiowymi Próbami. Wybory te od lat cieszą się olbrzymią popularnością

Kandydaci, którzy najlepiej poradzą sobie z trudnymi, eliminacyjnymi zadaniami zapewnią sobie udział w finale, gdzie czekać na nich będą kolejne sprawdziany m.in. picie wody na czas, tor przeszkód, konkurs wiedzy o regionie oraz dla Ceperek „kiernicka”, czyli góralski robot kuchenny a dla Ceprów „harnasiowe młotki”.

Uczestnicy, którym nie uda się dotrzeć do finału będą mogli ubiegać się o Certyfikat Cepra lub Ceperki.

Pierwszego dnia muzyczny repertuar zaprezentuje zespół Future Folk,który w swoich brzmieniach łączy elektroniczną muzykę taneczną ze znanymi góralskimi melodiami. Na deser na białczańskiej scenie wystąpi Kayah!

Po wrażeniach związanych z wyborami Cepra i Ceperki Roku oraz koncertami Future Folk i Kayah, organizatorzy festynu przygotowali dla odwiedzających jeszcze jedną wielką atrakcję – pokaz sztucznych ogni. Fajerwerki zostaną wystrzelone ze szczytu Kotelnicy. Na koniec wieczoru o wspaniałą atmosferę do białego rana zadbają zespół Lajtoraz Dj Wolfek.

Niedzielne świętowanie również rozpocznie się od sportowych emocji, tym razem związanych z meczempiłkarskim, który odbędzie się na boisku w Białce Tatrzańskiej. W tym samym czasie na parkingu u stóp Kotelnicy odbywać się będzie Rodzinna Familiada, w której o fantastyczne nagrody zawalczą 4-osobowe drużyny.

Następnie do walki o zaszczytny tytuł Harnasia Roku stanie kilku młodzieńców, wywodzących się z największych góralskich rodów. Uczestnicy będą musieli wykazać się nie lada umiejętnościami

W niedzielny wieczór publiczność bawić się będzie na koncertach dwóch znakomitych zespołów – Video oraz Kult. Zabawę do białego rana poprowadzi natomiast zespół Murań.

Dni Festynu Białczańskiego będą również wielką frajdą dla najmłodszych gości. W ramach programu animacyjnego „W zdrowym ciele zdrowy duch”, który ma na celu promocję aktywności ruchowej dzieci, w czasie całej imprezy odbywać się będą różnego rodzaju konkursy i zabawy.

Do XXII edycji Festynu Białczańskiego zachęcamy wszystkich do wpisania tej niesamowitej imprezy w swoje kalendarze i zaplanowania pierwszego sierpniowego weekendu właśnie w Białce Tatrzańskiej! U stóp  Kotelnicy czekać będzie niezapomniana zabawa i moc pozytywnych emocji!