Augustów

Augustów noclegi jest to miasto w północno-wschodniej części naszego kraju w województwie podlaskim, siedziba powiatu augustowskiego i gminy wiejskiej Augustów noclegi nad jeziorem. Miasto królewskie starostwa augustowskiego w ziemi bielskiej województwa podlaskiego w 1795 roku. Cudowna jest lokalizacja miasta nad wieloma jeziorami czyli Necko, Białym Rospuda, Sajenko, Studzieniczne, Kalejty i Sajno, dzięki czemu jest tu sporo plaż zarówno pilnowanych jak też nie strzeżonych. Pasjonaci przebywania nad wodą mają opcję pływania kajakami, żaglówkami, nartami wodnymi, motorówkami. Do tego jest też przecinająca miasto rzeka Netta z wyjątkowym spacerowym deptakiem nad brzegiem i oczywiście Kanał Augustowski który jest dziełem polskiej myśli technicznej XIX wieku . Z powodu ogromnych ilości wód niektórzy mianują Augustów noclegi centrum Wenecją Północy. Natomiast wokół Augustowa rozciąga się Puszcza Augustowska, która jest idealnym miejscem dla grzybiarzy, zbieraczy jagód i pasjonatów chodzenia po lesie.


Jest on środkowym punktem miasta od 1550 roku. Mieści się tam park mianowany niegdyś Ogrodem Saskim, a centrum stoi interesująca Kolumna Zygmunta II Augusta, a oprócz tego fontanna. Do okresu II wojny światowej odbywały się tutaj jarmarki i targi. Wszędzie znajdują się sklepy nie tylko spożywcze ale również te, w których możemy zaakupic różne usługi. Łatwo można zaobserwować sporą ilość miejsc parkingowych.Żegluga Augustowska daje nam możliwość rejsów spacerowymi statkami do sanktuarium w Studzienicznej, i do Doliny Rospudy. Zaczynają się one i kończą w porcie mieszczącym się na ulicy 29 listopada. Jeśli nie przepada się za dużymi statkami można skorzystać z przejażdżki dużo mniejszą gondolą lub katamaranem. Spora ilość z nich pływa na tych samych co wyżej trasach. Zarezerwować można też dowolny rejs.

Plaża miejska z Molo Radiowej Trójki mieści się nad jeziorem Necko z drugim co do długości pomostem w naszym kraju i zadbaną infrastrukturą. Molo biegnie wzdłuż brzegu jeziora na 147 metrów. Wszystkie jego platformy mają po sześć metrów szerokości. Dla plażowiczów są oznaczone cztery podświetlane kąpieliska czyli 50 na 25 metrów każde, każdego dnia pilnowane przez ratowników. Na molo są też punkty widokowe, niewielka gastronomia i ogródek kawiarniany. Jest ono złączone kompleksem bulwarów spacerowych. Zaraz obok mola mieszczą się kolejno wypożyczalnie sprzętu wodnego.