7. Spotkania z Filmem Górskim

Serdecznie zapraszamy na 7 Spotkania z Filmem Górskim. W ich ramach: Międzynarodowy Konkurs Filmowy, Miedzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Przestrzeń Życia”, VI Zako Boulder Power im. Bogusia Probulskiego- edycja Pucharu Polski w boulderingu, Górska Wycieczka w Stylu Retro, Blok Praw Człowieka w Górach, Górskie Kino Nocne, panele dyskusyjne, wystawy i projekcje filmowe. Szaflary noclegi zapraszają.

A przede wszystkim specjalni goście: Joe Simpson– autor m.i…n. bestsellerowej książki „Dotknięcie pustki” opartej na własnych przeżyciach w Andach Peruwiańskich w masywie Siula Grande.

Film w reżyserii Kevina MacDonalda (zdobywcy Oskara) „Czekając na Joe” bazujacy na książce Simpsona- stał się ikoną najlepszego górskiego filmu wszechczasów.

W Zakopanem Joe opowie o swoich przygodach w Andach, będzie promował książkę „Zew ciszy” oraz zaprezentuje film „Zew ciszy” („Beckoning silence”) w reż. Louise’a Osmonda.

Drugim gościem będzie Alain Robert– „człowiek pająk” jak nazwały go media. Ten pogromca skalnych ścian, swoje techniczne umiejętności przeniósł w wertykalny świat drapaczy chmur na całym świecie. Zdobywa je wchodząc bez jakiejkolwiek asekuracji!

Mrożące krew w żyłach zdjęcia i filmy tego sympatycznego Francuza, dokumentujące jego wejścia na ponad 100 piętrowe budynki, znane są na każdym kontynencie. Mistrz „żelaznej psychy” w Zakopanem opowie o swojej pasji!


Możliwość komentowania jest wyłączona.