42. Letnie Koncerty Organowe i Kameralne we Władysławowie

42. edycja Letnich Koncertów Organowych i Kameralnych we Władysławowie pod Honorowym Patronatem Burmistrz Władysławowa, dr Grażyny Cern, odbywać się będzie w każdy czwartkowy wieczór o godz. 20:00 w Kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P. Wstęp na koncerty jest wolny. Władysławowo noclegi zaprasza.

Wakacyjny cykl koncertów muzyki klasycznej został wpisany na stałe w obraz letniego Władysławowa. Został zainaugurowany w 1973 roku przez śp. Eugeniusz Brańka – kompozytora, dyrygenta i organistę z Częstochowy. W lipcu tego roku przypada 5 rocznica jego śmierci. W celu uhonorowania inicjatora i wieloletniego dyrektora festiwalu, a także Honorowego Obywatela Władysławowa, Organizatorzy zdecydowali o nadaniu Letnim Koncertom Organowym i Kameralnym jego imienia.

Jak każdego roku, tak i teraz Festiwal daje możliwość obcowania z muzyką na światowym poziomie tysiącom melomanów. W tym roku to już 42. edycja. Można się spodziewać różnorodności stylistycznej oraz wykonawczej. Wystąpią artyści aż z 9 krajów, tj. Japonii, Izraela, Włoch, Holandii, Francji, Finlandii, Wlk. Brytanii, Ukrainy oraz Polski. Wśród nich znajdą się m.in. gwiazdy światowych scen, sopranistki Miriam Sharoni /Izrael/ oraz Abigail Kelly /Wlk. Brytania/, cenieni wirtuozi organów: prof. Józef Serafin, Jarosław Wróblewski oraz Virgile Monin /Francja/, a także zespoły wokalne – znakomita Octava Ensemble, czy Chór Kameralny 441Hz. Towarzyszyć im będą orkiestry festiwalowe, w tym roku i kameralna smyczkowa, i dęta.